
Yleisarvosana | 1 arvostelu) | (
Tyylikäs Be Lenka Olympus -kengät kääntävät katseet kaduilla. Käsintehty nahkakengät lämpimällä fleecevuorella. Ajattoman muotoilun ja maanläheisten värien ansiosta voit yhdistää ne helposti farkkujen, nahkatakkien, takkien tai flanellipaidan kanssa. Kätevä vetoketju tekee pukemisesta ja riisumisesta helppoa.
Kuvaus ja tekniset tiedot
Materiaalit
Päällinen: Nappanahka / nupukkinahka
Vuori: Fleece
Pohja: Kumi (WinterGrip)
Pohjallinen (irrotettava): Fleece / kierrätetty PU
Käsintehty Portugalissa
Tyylikkäät, ajattomat ja laadukkaat Be Lenka Olympus paljasjaloiset kengät, jotka on valmistettu sileästä ja harjatusta nahasta
Yhdistettävä vaivattomasti useimpiin talviasuihin.
Joustava, 4 mm (ilman korvakkeita) kumipohja tarjoaa erinomaisen pidon ja vakauden monissa olosuhteissa.
Lämmin fleecevuori säilyttää lämmön ja tarjoaa erinomaisen eristyksen.
Liukumaton WinterGrip-pohja tarjoaa hyvän pidon.
Ominaisuudet:
Tilava jalan muotoinen varvaslaatikko
Erittäin joustava pohja
Zero drop (tasainen kantapäästä varpaisiin)
Kevyt
Tyyppi: kävelykengät
Nämä kengät on tarkoitettu arkikäyttöön, ei rajuun urheiluun. Valmistaja suosittelee suojasuihkeen käyttöä ja säännöllistä puhdistamista kostealla liinalla.
Huomaathan, että kengänpohjien reunojen liimaus jätetään tarkoituksella hieman vajaaksi, ettei päälliseen tulisi liimatahroja. Pohjat on siis asianmukaisesti liimattu eikä kyseessä ole valmistusvirhe, vaikka pohjan reunassa olisi pieni rako. Käytön myötä rako voi tulla selvemmin esiin, koska paljasjalkakengän pohja on taipuisa. Rakoilu ei tarkoita sitä, että pohja olisi irtoamassa. Se ei myöskään vaikuta kengän ominaisuuksia heikentävästi.
Toimitusajat tuotteille, joita ei ole varastossamme, ovat aina arvioita ja toimitukset saattavat viivästyä meistä riippumattomista syistä. Jos valitset maksutavaksi laskun (Walley), saattaa laskun eräpäivä olla ennen tuotteiden saapumista. Emme myöskään voi täysin varmasti luvata tuotteiden saatavuutta. Kiireellisissä tapauksissa suosittelemme tilaamaan varastostamme löytyvät ja heti toimitettavissa olevat kengät.
Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |